- Ile zarabia szkoleniowiec?
To pytanie zadał mi Karol Wyszyński z popularnego na YouTube kanału Szukam pracy.
A ja zgodziłam się odpowiedzieć. W wywiadzie wideo.
Praca jako trener czy coach, to obok branży IT jedna z popularniejszych, gorących i budzących wiele emocji ścieżek. Często uchodząca za pracę marzeń. Głównie ze względu na potencjalne dochody.
Jednocześnie jednak spotykam wielu trenerów, którzy mają olbrzymi problem w wejściu na rynek szkoleniowy, nie mówiąc o zarabianiu czy uzyskaniu tych bajońskich sum.
- Jak więc wyglądają realia finansowe w pracy trenera?
- Czy rzeczywiście zarabia się niebotyczne kwoty?
- Co trzeba mieć, aby być dobrym trenerem/coachem? I na co zwrócić uwagę wybierając coacha/trenera do współpracy?
To niektóre z pytań, jakie zadał mi Karol.
Jest to dla mnie bardzo ważna rozmowa, bo – jak zauważysz – podzieliłam się fragmentami mojej osobistej historii. Także nawet jeśli nie planujesz pracy jako trener, to po wysłuchaniu wywiadu poznasz mnie jeszcze lepiej. Będziesz też wiedzieć, jak dobierać sobie szkoleniowców w firmie czy w rozwoju na własną rękę. No i możesz podzielić się tym wywiadem i wiedzą ze znajomymi.
Zobacz wywiad wideo:
Jeśli poważnie rozważasz pójście w stronę pracy jako trener, coach, doradca/konsultant, mentor, czy ogólnie w usługi związane z pracą z ludźmi i przekazywanie informacji, to oprócz wywiadu koniecznie musisz przeczytać moją książkę „Pasja to za mało, czyli jaksię spełniać, rozwijać i zarabiać.”
Ta książka będzie również odpowiednia w każdej innej zmianie zawodowej. Zarówno jeśli:
- jesteś na rozdrożu i nie wiesz do końca co dalej chcesz robić,
- wahasz się między zostaniem w obecnej pracy, a nowym etatem, freelancingiem czy własną firmą.
Dziś jednak chcę podkreślić wątek „trenerski”, bo wiem, że wiele osób to interesuje, a nie mówiłam o tym, że sporo z tego – oprócz innych przykładów dylematów zawodowych – przewija się również w mojejksiążce.
Dowiedz się więcej o książce na www.pasjatozamalo.pl – kliknij
Przeczytaj gratisowy fragment
Zamów książkę
Miłego odbioru i wspaniałej reszty dnia!
Iza
Bardzo mocno zastanawiam się nad karierą jako coach. Wydaje się to coś, mega interesującego, i mam wrażenie , że to może być to, jak chodzi o plany na życie. Ale nie do końca wiem, jak zacząć? Kursy? Szkolenia?
Cześć Michalina. Super pomysł. Mówi się, że coach to praca przyszłości więc fajny wybór. Na początek bym się zastanowiła w jakim obszarze chciałabyś pomagać. Może jest jakiś obszar na którym się szczególnie znasz i mogłabyś od niego zacząć. Na początek dobrze jest coachować z tego na czym się najlepiej znasz, a tego niestety nie uczą w szkołach coachingowych (a to będzie ci bardzo potrzebne oprócz kompetencji coacha, które można nabyć w różny sposób – zależy co już potrafisz).