Od 2008 roku pracuję online
  • Chcesz mieć dobrą pracę za dobre pieniądze?
  • Już długo szukasz pracy i ciągle nie masz tej wymarzonej oferty? 
  • Zastanawiasz się, o co chodzi?

Najczęściej chodzi o trzy rzeczy:

1) MASZ NIEDOBRY CEL POSZUKIWANIA PRACY

Gdy ktoś, kto chce ci pomóc, pyta cię jakiej pracy szukasz odpowiadasz np.

„chce dobrą pracę”, „za dobre pieniądze”.

No dobrze, czyli jak wszyscy;) Tylko, że „dobra praca”, dla każdego znaczy co innego. Podobnie z „dobrymi pieniędzmi”.  No i rodzi się też ważne pytanie, co dobrego możesz zaoferować pracodawcy, żeby dostać, to co chcesz w zamian. Musisz się upewnić, że jest to przynajmniej równej wartości, jeśli nie większej.

2) MASZ ARCHAICZNE CV

Masz układ danych w CV z minionej epoki i niezgodny z tym jak skanują obecnie CV rekruterzy. Co gorsza, nie napisałeś w CV wprost co dobrego możesz dać. Dobrego = adekwatnego do potrzeb konkretnej pracy, o którą aplikujesz. Jeśli liczysz, że cię odkryją, to licz dalej. Z takim podejściem i CV bez Twoich starań pracy marzeń możesz nie mieć nawet za kolejne pięć lat.

3) SZUKASZ PRACY MAŁO SKUTECZNYMI METODAMI

Myślisz, że praca marzeń, to tylko przez znajomości się znajduje. Znajomości mogą pomóc, ale nie jest to jedyny sposób na pracę marzeń. Jeśli dobrze określisz cel i przygotujesz odpowiednią argumentację dla odpowiedniego – choćby zupełnie obcego pracodawcy – to to może wystarczyć, by „podbić jego serce”. Nawet jeśli zwrócisz się do niego „na zimno” i to nawet bez ogłoszenia. Jedno jest pewne – czy ze znajomościami, czy bez – nie możesz skorzystać z najlepszych metod szukania pracy jeśli masz niejasny cel. Bo co powiesz znajomym – „znajdź mi dobrą pracę”. A skąd oni mają wiedzieć, co będzie dobre dla Ciebie? Przecież nie jesteś klonem znajomych, masz swoje unikatowe kompetencje, pragnienia itd. A jak będziesz startował „na zimno”, to skąd będziesz wiedzieć, do którego pracodawcy się zwrócić, co powiedzieć, jeśli nie masz dobrze sprecyzowanego celu i komunikacji.

Podsumowując, musisz sam wykonać swoją robotę i poprawić powyższe rzeczy. Naprawdę dobrze. Inaczej możesz zdobyć, co najwyższej pierwszą lepszą pracę, a nie naprawdę dobrą, czy wymarzoną.

Zaufaj mi. Dobrze ci życzę!

Iza

PS: Jeśli potrzebujesz więcej wsparcia z ww rzeczami, to zapraszam do skorzystania z moich usług i produktów na www.pracanawymiar.pl Chcesz abym pomogła Ci osobiście, to zapraszam na kurs „Odkryj i zdobądź pracę marzeń”. A jeśli chcesz popracować samodzielnie bazując na moich materiałach, to polecam przerobienie trzech rzeczy:

1- książki, która pomoże ci z określeniem dobrego celu;

2- zestawu narzędzi do napisania dobrego CV, 

Teraz dostaniesz je w mega pakiecie 2 w 1 tutaj.

3- oraz ebooka o poszukiwaniu pracy przez media społecznościowe.