Od 2008 roku pracuję online

Tytułowe pytanie usłyszałam podczas udzielania kolejnego wywiadu (już w sieci w tym linku:)) na temat książki „Pasja, to za mało”. Chcę się z Tobą podzielić fragmentem odpowiedzi, bo to jest bardzo ważny wątek.

Mam wrażenie, że obecnie „złotą radą” na wszelkie wyzwania zawodowe stało się mówienie:

Idź za pasją, Rób to co kochasz.

Ale czasem jest to bardzo ryzykowana rada. Szczególnie, że pomija się jakie elementy są potrzebne oprócz pasji, by się spełniać, rozwijać i zarabiać.

Oto 4 powody dlaczego pasja nie wystarczy:

1. Samą pasją można się wypalić jak niechcianą pracą.
Gdy ciągle dajemy serce, a nie dostajemy nic w zamian, to się naturalnie wypalamy. Niektórzy wręcz chorują ze zmęczenia.

2. Wybierając dalszą ścieżkę zawodową wyłącznie w oparciu o pasję, można nie mieć wymiernych korzyści, dla których pracujemy i można skończyć bez środków na rozwój pasji i na życie.

3. Pasję zabija brak opanowania umiejętności sprzedaży (sprzedaży siebie, swoich usług, produktów czy swojej pracy).

4. Pasję zabija też to, że obecnie słowo pasja jest tak popularne, że uległo spatrzeniu i wiele osób nie wie, co nią tak naprawdę jest, myli ją z czymś innym, nie wie z czym pasję połączyć, żeby się nasycić, a nie wydrenować.

Podsumowując, nie mówię, że pasja jest zła, niepotrzebna. Wręcz przeciwnie, pasja jest ważna, to nasze paliwo. Aby jednak zbiornik był cały czas pełny warto zadbać o elementy, które pomogą nam wytworzyć nowe pokłady pasji.

O tym czym pasja w ogóle jest, dlaczego jest ważna, na co uważać i co jeszcze potrzeba, by z niej żyć możesz przeczytać w mojej książce „Pasja to za mało, czyli jak się spełniać, rozwijać i zarabiać.”

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ TERAZ

ZAMÓW TERAZ
Pozdrawiam,

Iza

Izabella Wojtaszek – Career designer – Projektant Kariery, Psycholog i Trener biznesu i zdobywania pracy

Pomagam stworzyć WYMARZONE ŻYCIE zawodowe
www.pracanawymiar.pl
www.pasjatozamalo.pl