Od 2008 roku pracuję online
Wczoraj ponownie mówiłam w mediach o wypaleniu zawodowym i jak przeciwdziałać wypalaniu się. W tym zostałam zapytana m.in. czy urlop lub L4 na wypalenie zawodowe, to dobry pomysł i pomoże. Możesz zobaczyć to wystąpienie tutaj.
Myślę, że warto rozwinąć jeszcze głębiej wątek, których grup społecznych dotyczy wypalenie, bo nie zdążyłam powiedzieć wszystkiego na antenie.:)
Kiedyś uważano, że wypalenie zawodowe dotyczy branż czy zawodów, które mają do czynienia z cierpieniem, jak różnego rodzaju służby np. medyczne – lekarze, pielęgniarki. Potem, sądzono że dotyczy to też pracujących z ludźmi jak np. nauczyciele. I na tych wszystkich grupach robiono głównie badania i są liczne publikacje w tym kontekście.
Z czasem jednak wypalenie zaczęli dostrzegać u siebie reprezentaci innych dziedzin. Nawet programiści. Na pewno szybciej może wystąpić też tam gdzie jest duża odpowiedzialność, presja na osiągnięcia i tzw. chroniczny stres – dlatego bywa powszechne u zarządzających. Obecnie mówi się też o COVIDowym wypaleniu zawodowym. 
Wypalenie może zdarzyć się obecnie każdemu! 
Kto Twoim zdaniem może być jeszcze szczególnie narażony na wypalenie? A może są jakieś zawody czy branże, w których spotkałeś się z tym syndromem.
– Podziel się w komentarzu.