Od 2008 roku pracuję online

Kiedy korzystać z profesjonalnej usługi napisania CV, zamiast samodzielnej pracy?

Zaryzykuje odpowiedzią, która może zostać uznana za wymijająca „to zależy”.
Decyzja co do skorzystania z usługi zależy bowiem od jednostki i sytuacji.

Usługi CV nie należą do najtańszych więc większość z poszukujących pracy pisze swoje dokumenty samodzielnie. Niemniej są sytuacje, kiedy po prostu trzeba zainwestować. Niektóre z tych sytuacji przytaczam poniżej.

Skrupulatny skryba

Wiele osób nie potrafi podsumować swoich działań i osiągnięć w klarowny i zwięzły sposób i upierają się przy zamieszczeniu „każdej minuty z ich życia”, wszystkiego co kiedykolwiek robiły.

Szybki tropiciel

Podczas gdy samodzielnie możesz łatwo dostać się na takie samo stanowisko w podobnej do dotychczasowej firmie, to z wejściem na stanowisko seniora (Starszego Specjalisty czy Starszego Managera) nie musi być już tak łatwo. Podobnie może być przy przekwalifikowaniu czy przebranżowieniu. Profesjonalna usługa może pomóc w podkreśleniu twojej gotowości na stanowisko, na które bez tego zabiegu nie wezmą cię pod uwagę.

Techniczny guru

Osoby o wysoce wyspecjalizowanych zawodach zwykle znacznie zyskują na zamianie ich technicznego żargonu (którego zwykle nie rozumie nikt oprócz samego autora), w terminy, które są rozpoznawalne i rozumiane przez innych.
Pamiętaj o tym, iż aplikacja najczęściej najpierw ląduje u Rekrutera z Działu Personalnego. Oznacza to, iż osoba która selekcjonuje cv nie jest technicznym guru. Co więcej, osoba ta dostaje mnóstwo aplikacji więc jeśli któraś z nich nie jest klarowna może zwyczajnie zginąć w tłumie. Poza tym, oprócz podkreślania technicznych umiejętności, cv musi również pokazywać dobre umiejętności komunikacyjne –  o technice będziesz mieć okazję podyskutować na kolejnych etapach rekrutacji – z właściwymi ludźmi – ale najpierw musisz się tam dostać.

Powracający pracownik

Profesjonalne usługi CV mogą pomóc osobom, które nie pracowały przez jakiś czas w odpowiednim zaprezentowaniu dziury w zatrudnieniu. Dzięki temu osoba, która zajmowała się wychowywaniem dziecka, albo była zagranicą zyska dokument napisany w chodliwych terminach.

Dożywotnik

Pracownik, który ani nie aktualizował swojego cv ani nie był na rozmowie w sprawie pracy od pierwszego dnia zatrudnienia jakieś 10 lat temu może znacząco skorzystać z pomocy profesjonalnego pisarza i doradcy.

Pokolenie +50

Profesjonalne usługi mogą pomóc wprowadzić udoskonalenia, które zrównoważą kwestię wieku. Pięćdziesiąt lat to wciąż młodo, ale spróbuj znaleźć trzydziestoparoletniego Managera ds. Rekrutacji, który się pod tym przekonaniem podpisze.
Ogólną radą w tej sytuacji może być ominięcie danych osobowych, choć profesjonalny doradca może zasugerować dodanie kilku osobowych smaczków wbrew powszechnie przyjętej mądrości.

  • Czy przebiegasz maratony w godnym podziwu czasie? (Średni czas zakończenia maratonu dla mężczyzn wynosi 4,5 godziny a dla kobiet 5 godzin.)
  • Czy trenujesz sportową drużynę młodzików?

Profesjonalny coach pomoże ci także w pozbyciu się przestarzałych sformułowań.

  • Czy kończysz dokumenty sformułowaniem: „Referencje dostępne na życzenie?” To zdecydowanie nadaje etykietę seniora.

Droga bez wyjścia

W końcu, jeśli nawet samodzielnie opracowałeś swoje cv i nie dostają ci się rozmowy w sprawie pracy to może nadszedł czas zapłacenia za profesjonalną ocenę cv.

Większości z nas ciężko się zdystansować do siebie, nie mówiąc już o wcieleniu się w oczy rekrutera. Wszystkim nam wydaje się, że jesteśmy wyjątkowi, i może to będzie szok dla niektórych, ale w rzeczywistości nie jesteśmy zawsze postrzegani w ten sam sposób przez innych.

Żródło: Kareer Kit

Powiązane: Dlaczego nie polecam CV na zamówienie