Fajnie by było gdyby Święto Pracy było codziennie?
Gdyby każdy dzień pracy przynosił ci pozytywną energię, spełnienie, rozwój i możliwość prowadzenia wymarzonego stylu życia?
Wierzę, że praca jest właśnie po to, by wieść wymarzone życie i tego Ci życzę. Miej dzięki pracy życie jakiego pragniesz i niech każdy dzień pracy będzie świętem!:)
Jeśli jeszcze nie jest, to może czas się zastanowić…
Jaka jest jedna rzecz, którą możesz zrobić, by mieć święto pracy na co dzień, ale taka, że wszystko inne będzie prostsze albo nieistotne?
W ramach inspiracji mam dla Ciebie 4 podpowiedzi…
1. WYNEGOCJUJ KRÓTSZY WYMIAR CZASU PRACY
Czy wiesz, że w 2028 roku dzień pracy ma trwać 3 godziny (wg noblisty J. M. Keyens)?
Nieźle, co?! Myślisz, że to jest realne?
Bo ja, myślę, że tak. Szczególnie dla tych, którzy sami o to zadbają. Timothy Ferris autor książki „4-godzinny tydzień pracy” udowadnia, że dużo możemy zrobić z tym już dziś.
Nim jednak zgłosisz wymóg dostosowania czasu przez pracodawcę polecam:
- Dowiedz się, kto w naszym kraju pracuje najmniej i dlaczego. Możesz zacząć od tego artykułu.
- Zrób sobie Audyt Twojego czasu pracy. (Ciągła praca po godzinach jak i nudzenie się w pracy są niedobre zarówno dla Ciebie jak i dla Twojego pracodawcy, bo nie jesteś tak wydajny jak kiedy pracujesz w normie).
- Wynegocjuj odpowiedni czas pracy lub płacę.
- Jeśli wiesz, że w Twojej pracy nie ma miejsca na negocjacje, to zostają Ci kolejne dwa punkty…
2. PRZEKWALIFIKUJ SIĘ
Jeśli wierzyć statystykom, to zmiana zawodu czeka nas 5-7 razy w ciągu życia. Niby to statystyka amerykańska ale w Polsce też dzieją się już niezłe przetasowania. Czy wiesz, że 68% kobiet, które przeszło do IT wcześniej pracowało poza tym obszarem? Tak wynika z raportu opublikowanego przez Geek Girls Carrots. W każdym razie, jak zanalizujesz sobie ten raport, to zauważysz, że do zmiany zawodowej w IT (jak i w wielu innych branżach czy zawodach) nie ma potrzeby formalnej edukacji (czy formalnego doświadczenia w danym zawodzie), a wystarczy samokształcenie (czy np. rozwój w ramach pasji). Słowem, możesz zrobić tygrysi skok i wskoczyć w wymarzoną rolę zawodową nawet bez spełnienia formalnych wymogów.
Jednakże warto wiedzieć, że robiąc taki tygrysi skok szukamy pracy nieco innymi sposobami, niż gdy szukaliśmy takiej samej jak dotąd. Patrząc na trendy rynku pracy warto się nauczyć jak robić takie skoki, bo dzięki takiej umiejętności możesz poczuć większą swobodę, niezależność w życiu zawodowym (moim zdaniem konieczną nawet jeśli chcesz pracować wyłącznie na etacie).
3. STWÓRZ SWOJĄ PRACĘ
Co jeśli Twoja praca marzeń nie istnieje? Możesz ją stworzyć!
Ewelina powiedziała mi:
„Chciałbym pracować tak jak Ty, Iza. Niezależnie od miejsca. Mieć biuro w laptopie. Po prostu otwierać komputer i być w pracy, kiedy i gdzie zechce.„
Słyszę to też często od innych czytelników mojego newslettera i kursantów. Mam więc dziś do podzielenia się tą najbardziej znaczącą historią, jak to się stało, że odkryłam swoją obecną pracę marzeń. Może Cię to zainspiruje. Dowiesz się też jaką rolę odegrał w tym mój syn. Po więcej kliknij tutaj.
4. ZAPISZ SIĘ DO WYJĄTKOWEGO PROGRAMU
Na koniec, zapraszam Cię do programu szkoleniowo-coachingowo-doradczego „Odkryj i zdobądź pracę marzeń”
Program jest idealny dla Ciebie jeśli…
- Chcesz dokonać zmiany zawodowej
- Zdobyć pracę na Twoich warunkach
- Nie chcesz się marnować ani swojego czasu
Więcej informacji i zapisy tutaj.
Mam nadzieję, do zobaczenia!
Iza
Izabella M. Wojtaszek, Psycholog, Trener biznesu i zdobywania pracy, Autorka książki „Pasja to za mało”.
Stwórz WYMARZONE ŻYCIE zawodowe – www.PracaNaWymiar.pl – Spełnienie, Rozwój, Pieniądze
PS: Jeśli widzisz wartość w tym poście, podziel się nim teraz z innymi.
Stwórz swoją własną pracę jest the best