Od 2008 roku pracuję online

Zasoby

Tutaj jest lista zasobów dostępnych w obrębie tego bloga, które mogą Ci pomóc z poszczególnymi aspektami kariery:

Testy kariery (do zrobienia w domu)

Do zrobienia BEZPŁATNY AUDYT PUNKTU KARIERY wraz z analizą. Określisz na jakim etapie budowania kariery jesteś i jak szybko, i łatwo ruszyć do przodu ze swoją karierą i poszukiwaniem pracy. Zrób test teraz. 

Poza tym do ściągnięcia Autotest – „Zainteresowania i preferencje zawodowe”, Kwestionariusz „Moja kariera”, Kwestionariusz zainteresowań zawodowych oraz linki do innych bezpłatnych testów anglojęzycznych i rekomendacje testów akredytowanych. Link do testów.

Planowanie CV – Planer CV (plik Excel)

Planer CV pomoże uporządkować informacje w należyty sposób. Stworzone kategorie sprawią, że niczego ważnego nie pominiesz przy tworzeniu swojej aplikacji. Dzięki zawartym w formularzu pytaniom pomocniczym i wskazówkom zyskasz nowe światło na swoją karierę. Dzięki nim stworzysz też skuteczniejszą aplikację do pracy. Link do planera.

Tworzenie CV – ” Narzędziownik CV na Wymiar – zrób to sam”

Ten program pomoże ci stworzyć szybko i łatwo efektywne CV. Nauczysz się tworzyć m.in.: zdanie, które sprawi, że przykujesz uwagę rekrutera, wyróżniający na tle kandydatów profil CV, pozytywne przedstawienie dziur w CV, atrakcyjne dla oka rekrutera formatowanie dokumnetu. Link do narzędziownika.

Poszukiwanie pracy – E-book „Poszukiwanie pracy przez media społecznościowe”

Celem e-booka jest pokazanie, jak dbać o wizerunek w mediach społecznościowych i szukać przez nie pracy. Link do e-booka.

Tworzenie profilu w mediach społecznościowych – Przewodnik „Jak stworzyć profil Goldenline”

Dostępny bezpłatnie po kontakcie mailowym. Kontakt tutaj.

Rozmowa rekrutacyjna – Lista pytań

Jedną z podstawowych metod przygotowania do rozmowy w sprawie pracy jest nauczenie się najczęściej zadawanych pytań rekrutacyjnych i wyćwiczenie odpowiedzi. Ćwiczenie pomoże ci uzyskać płynność podczas udzielania odpowiedzi oraz pomoże zredukować stres. Im lepiej przećwiczysz odpowiedzi tym większa szansa, że będą one pewne i zadowalające. Link do listy.